ana sayfa

VERİ BİLİMİ, yapay zeka, makine öğrenmesi | eğitim/özel ders, geliştirme, danışmanlık

Python ile ve weka/knime gibi araçlarla veri bilimi alanında pek çok konuda özel dersler, eğitim kurumlarında eğitimler verdim, kuruma-kişiye özel müfredat hazırladım.

scikit-learn, numpy, pandas, matplotlib, seaborn, plotly, tensorflow, keras, nltk, stanza, spacy gibi ilgili kütüphanelerle;
makine öğrenmesi, doğal dil işleme, metin sınıflandırma, veri madenciliği, görüntü işleme, veri analizi, görselleştirme, tahminsel modelleme, tavsiye sistemleri, kümeleme, istatistik, zaman serileri gibi konularda yardımcı olabilirim.

bu alanda KARİYER danışmanlığı yaparak cv, iş başvurusu ve mülakat konularında destek veriyorum. Global işe alım firmaları için mülakat soru ve cevapları, kodlama egzersizleri hazırladım. https://www.fiverr.com/mericbrk/give-data-science-career-advice


PYTHON | yazılım geliştirme, eğitim

Mesleki alanlarda bilgisayar mühendisliği, yazılım geliştirme ile ilgili eğitim ve danışmanlık veriyorum. Backend programlama, python, mysql, mongodb, API kullanımı, temel linux, yazılım mühendisliği... vb.

İNOVASYON, kreatif (yaratıcı) düşünme, eleştirel (kritik) düşünme ve yenilikçi strateji geliştirme konularında çeşitli kurum ve kişilere eğitim, danışmanlık verdim.
https://www.fiverr.com/mericbrk/develop-8-innovative-idea-for-your-business
https://bionluk.com/bilaldd/inovasyon-niteliginde-8-fikir-uretirim-17821

hakkımda
10 yıl önce Turkcell'de başlayarak, veri bilimi üzerine ağırlıklı olarak python ve çeşitli araçlarla çalıştım. Geliştirdiğim projeler dünya genelinde 60+ milyon kullanıcıya ulaştı. Şu an global olarak kendi firmam üzerinden ve eğitim firmalarında, kişi ve kurumlara eğitim/özel ders, geliştirme, danışmanlık hizmeti veriyorum.

Bilişim sistemleri mühendisliği lisans ve veri bilimi ağırlıklı bilgisayar mühendisliği yüksek lisans eğitimi aldım (ikisi de Doğuş Üni, ingilizce, burslu ve ülke geneli ilk 1% lik dilimlerde girdim).

Sadece inovasyon ve fikir yarışmalarında ödülleri olan kişilerden oluşan bir topluluğun kurucu üyeliğini yaptım. Çeşitli fikir ve mesleki teknoloji yarışmalarında derecelerim var. Stanford'dan ilgili bir eğitim de aldım.

Teknoloji, inovasyon, düşünce kuruluşlarında ve üniversitelerde konuşmacı olarak yer aldım.

ana sayfa